Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Лівенська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 21046514) був реорганізований і увійшов до складу Нехворощанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Лівенське
Новосанжарський район, Полтавська область

Історія села Лівенське

Лі́венське - село в Україні, в Новосанжарському районі Полтавської області. Населення становить 487 осіб на 01.01.2017 року. Орган місцевого самоврядування - Лівенська сільська рада. Село Лівенське  знаходиться на берегах пересихаючої річки Маячка та на правому березі річки Оріль. Річки в цьому місці звивисті, утворюють лимани, стариці та заболочені озера. Село Лівенське розташоване за 47 км від районного центру Нові Санжари, за 70 км – від обласного центру м. Полтави, за 39 км від залізничної станції Кобеляки, через нього проходить автодорога Кобеляки-Нехвороща. Територія Лівенської сільської ради - 3486 гектарів. Лівенська сільська рада межує з Сухомаячківською, Соколово-Балківською, Шедієвською, Маячківською сільськими радами.

На території сільської ради виявлено залишки поселення слов’ян черняхівської культури.

Село виникло як військове поселення за часів спорудження Української оборонної лінії в 30-х роках ХУІІІ століття, що була порубіжною фортифікаційною системою для оборони південних коридорів Лівобережної Слобідської України від турецько-татарської агресії. Лінія включала 16 фортець, в тому числі Лівенську, яка мала п’ять бастіонів та два равеліни (допоміжна фортифікаційна споруда трикутної форми, розташована перед ровом фортеці між бастіонами). Фортецю ліквідовано у 1784 році, залишків не збереглося.

У 1859 році в 145 дворах було 1094 жителів.

У 1910 році в Лівенському було 380 дворів, 2178 жителів, 2020 десятин землі, в т.ч. 1748 десятин ріллі.

За даними перепису 1926 року в селі було 430 дворів, 1955 жителів.

Імена 185 полеглих на фронтах воїнів-односельців занесені до «Книги Пам’яті» та викарбовано на мармурових плитах пам’ятника «Вічної слави».

В селі функціонує Лівенський навчально-виховний комплекс, який очолює Юрченко Лідія Іванівна. В школі навчаються 28 учнів. Окрім цього діє дитячий дошкільний заклад «Сонечко», в якому виховується 18 дітей. У 2005 році громадськість села відзначила столітній ювілей школи.

В селі працює Лівенський сільський будинок культури (директор Корж Іван Федорович). Пріоритетними напрямками в галузі культури є збереження, відродження і розвиток української національної культури, зміцнення і примноження культурного потенціалу в селі, поліпшення естетичного виховання молоді. Проводяться загально сільські свята: День Перемоги, День села, свято Масляної, Івана Купала, День Незалежності України, День захисту дітей, Новорічні свята.

Лівенська сільська бібліотека (бібліотекар Завезьон Світлана Миколаївна) є важливим осередком культури на селі. Сільська бібліотека співпрацює з шкільною бібліотекою, спільно проводяться інформаційні хвилинки по знаменних датах, вікторини та різні виховні заходи.

Загальна площа ріллі по сільській раді 2435,32 га.

На території сільської ради у власності 500 земельних часток(паїв) на загальну площу 1941,91 га.

На території сільської ради господарюють:

  • СФГ «Церера» - 37,02 га
  • СФГ «Терен» - постійне користування 45,3 га
  • СФГ «Губарівське» орендує земельні частки (паї) – 71,80 га та землі запасу - 38,11 га
  • ТОВ ВКФ «Укрсільгоспром» - 30,24 га
  • ТОВ АФ «Аршиця» на площі – 1294,74 га
  • ТОВ АФ «Добробут» ВП Шедієво на площі 231,20 га
  • 60 власників земельних паїв господарюють самостійно на площі – 227,65 га
  • ФОП Білокінь В.В. – 154,92 га
  • Хоменко Л.М. орендує 10,0 га земель запасу.

В різні роки сільську раду очолювали Семен Петрович Хорошун, Микола Макарович Крисан, Мусій Леонтійович Острівний, Іван Митрофанович Паранько, Сулима, Грогорій Зіновійович Сакевич, Гнат Дмитрович Можний, Олександр Федотович Горголя, Микола Андріянович Шпортюк, Григорій Якимович Заворотній, Володимир Іванович Куценко, Анатолій Васильович Мошура, Борис Михайлович Халява, Іван Федорович Корж, Микола Анатолійович Завезьон. На сьогодні сільським головою працює Світлана Василівна Анепір.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua